ارائه خدمات امدادی به ۷ هزار زائر اربعین در مرزهای کشور

ارائه خدمات امدادی به ۷ هزار زائر اربعین در مرزهای کشور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از ارائه خدمات امدادی به هفت هزار و ۴۴۳ زائر اربعین حسینی(ع) در مرزهای مهران، شلمچه، چذابه و میرجاوه خبر داد.

مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره آخرین وضعیت ارائه خدمات امدادی به زائران اربعین حسینی (ع) اظهار کرد: از ۲۱ مهر امسال که طرح امداد و نجات هلال احمر در اربعین حسینی (ع) آغاز شده تاکنون، هفت هزار و ۴۴۳ زائر در چهار مرز مهران، شلمچه، چذابه و میرجاوه به پایگاه‌های امداد و نجات هلال احمر مراجعه کردند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر از انتقال ۱۸ زائر به مراکز درمانی و ارائه خدمات سرپایی به سه هزار و ۷۵۰ زائر خبر داد و گفت: همچنین در این مدت، دو هزار و ۸۸۷ زائر از خدمات پزشکی شامل تست فشار و قند خون استفاده کردند و ۷۸۸ زائر نیز اسکان داده شدند.

حامد سجادی مدیر امور پایگاه‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز روز جمعه ۲۷ مهر به خبرنگار تسنیم گفت که به رغم افزایش حضور زائران در مرز مهران طی روزهای گذشته، مشکل خاصی در تردد زائران وجود ندارد.

او گفت که بیشترین علت مراجعه زائران اربعین حسینی به پایگاه‌های هلال احمر، سردرد و کوفتگی عضلات ناشی از پیاده‌روی طولانی است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *